Koenzym Q10 a efekty odchudzania i inne korzyści zdrowotne



Koenzym Q10 to nader dobry związek , jaki zwiększa kontrakcje biochemiczne. Występuje w każdej komórce, w której znaczące jest produkcja energii. Substancja ta daje energię dla odpornościowego systemu a także wpływa na  niszczenie patogenów. Ponadto poprawia pobieranie tlenu a także  przyczynia się do utraty zbędnego tłuszczu.

Ciało produkuje Q10 do pewnego wieku (ok. 25 roku życia). Dlatego należy dowiedzieć się, czy nasze ciało obecnie nie wymaga koenzymu Q10 dostarczanego z zewnątrz.

Dostarczenie energii oraz poprawienie stanu zdrowia serca
Elektrownią w ludzkich komórkach  jest  pobieranie przez ich mitochondria siły, a dokładnej rzecz ujmując adenozynotrójfosforanu (ATP). Koenzym Q10 to jest jedną z ważniejszych substancji, które pozwalają na syntezę ATP. Brak koenzymu sprawia , że mięśnie nie będą funkcjonować sprawniej , zaś czynnik starzenia zostanie   przyspieszony.

Zdrowe jedzenie wytyczne



Zdrowe odżywianie zasady i jadłospis
Aby wspomóc w produkcji hormonów „pożeraczy” tłuszczy poleca się śniadania bogate w białko: plaster zimnej pieczeni, odtłuszczona szynka, tofu lub twaróg. Do tego trochę kwaśnych owoców: cytrusowe owoce, porzeczki czarne lub jabłka. Kawę lub herbatę należałoby spożyć z mlekiem, - ale bez cukru (słodzik może być).

Jeżeli człowiek  poczuje głód w ciągu przedpołudnia, może pozwolić sobie na niewielka przekąskę. Przykładem może być: kromka chleba pełnoziarnistego z masłem. Na to plaster rostbefu bądź zimnej pieczeni (około 40 gram). Pomidora trzeba  skroić w plasterki oraz ułożyć na kanapce.

Małe musli (mniej więcej pół filiżanki) z kawałkami świeżych owoców też może być doskonalą przekąską. Istotne by pomysłowość była duża.

Pułapka insulinowa



Przyroda wykształciła milion lat temu dyspozycję dla procesu przemiany materii. Dwieście lat temu ludzie zobaczyli proces z cukrem, potem z mąką białą jak również polerowanym ryżem. W ówczesnych okresach było to niezmiernie istotne. Poprzez to odmieniono produkcję naturalnych wyrobów na wytwarzanie tych przetwarzanych. Trzustka jest narażona na niebezpieczeństwo, gdy pojawiają się obce i szybkie cukry: Przekazuje wtenczas zastrzyk insuliny do krwi. Hormon ten powoduje iż ludzie tyją.

Nie do wyobrażenia - czyż nie?!
Matka Natura obdarowuje nas „wyszczuplającymi”, jak również tymi "tuczącymi”. Aby pojąć to zjawisko  powinno  przebyć się  krótki ekstrakurs do świata węglowodanów. Wówczas znajdzie się uzasadnienie. Jedno należy podkreślić, iż Matka Natura nie pragnie ludziom przesyłać insuliny. Hormon powoduje przyrost wagi lecz również zmianę  samych żywieniowych nawyków.

Żeń-szeń syberyjski i jego zastosowanie



W Stanach Zjednoczonych, Federacji Rosyjskiej, Australii, Korei oraz Japonii miliony osób, co roku spożywa fitopreparaty zawierające Eleutherococcus. U naszych zachodnich sąsiadów - Niemców ta lecznicza roślina jest nie jest zbyt dobrze znana. Mówi się jednakże o niej bardzo dobrze podkreślając jej zalety. Dzieje się tak z uwagi na to, że syberyjski żeń-szeń posiada bardzo dużo różnorodnych zastosowań.

Historia oraz botanika.        
50 lat temu radzieccy naukowcy zaczęli stałe, botaniczne badania dużych, zalesionych połaci kraju - tajgi. Używając wskazówek leśników naukowcy skierowali swoje zainteresowania ku roślinie jaką jest Eleutherococcus senticosus (syberyjski żeń-szeń), rośliny, niezwykle poszukiwanej jak również wygrzebywanej nagminnie przez zwierzęta leśne np. jelenie.