8 sposobów na wzdęcia

Prawie każda osoba czuje się często niekomfortowo przez dokuczliwe wzdęcia. Jeżeli kiedyś miałaś odczucia, jak wypełniony powietrzem, ociężały balon, z pewnością wiesz, o czym mowa. Bębnice, wiatry, gazy - to zaledwie niektóre nazwy, których używamy, kiedy nasz brzuch odmawia współpracy. Wzdęcia są wynikiem nadmiernego nagromadzania się gazu w naszych jelitach, co skutkuje niekomfortowym poczuciem wzrostu objętości brzucha. 

Gdy wzdęcia niszczą nam dzień, jesteśmy ociężałe, cierpiące, nasza sylwetka poszerza się, a ubrania dziwnie się kurczą. Odczuwalne uczucie pełności i często towarzyszące temu bóle brzucha, jakie spowodowane są dynamicznym kurczeniem się jelit, sprawiają, iż nie możemy nic spożyć, a nawet wypicie szklanki wody staje się ogromnym wyzwaniem. Przeważnie niewielkie wstrzymanie gazów nie wymaga leczenia i wizyt u specjalistów.

1.    Nie spożywaj zbyt dużej ilości pokarmów. Zbytnie ilości jedzenia, spożywanie posiłków o nieregularnych porach, błyskawiczne jedzenie to sprawy, na jakie należy zwrócić uwagę. Jeżeli twoje żywieniowe nawyki nie są prawidłowe, postaraj się zmienić je. Małymi etapami można uzyskać to co się chce! Postaraj się wykluczyć z diety te produkty, które posiadają skłonność do fermentowania w pokarmowym układzie: groch, kalafior, fasola, fasolka szparagowa, kapusta. Po posiłku, jaki jest ciężkostrawny koniecznie trzeba wypić napar z męty!
2.    Ruszaj się! Po spożytym posiłku przeznacz chwilę na aktywność. Wybierz się pospacerować, by wywrzeć wpływ na działanie mięśni jelit i żołądka. Dzięki temu wspomożesz swoje ciało, ułatwiając proces trawienia.
3.    Nie rozmawiaj przy posiłku oraz ogranicz stres. Wydaje się, że powszednie rzeczy nie mają wpływu na to powodujące dyskomfort dolegliwości. Ogranicz rozmawianie przy spożywaniu posiłków, albowiem przełykane powietrze wpływa na kumulowanie się gazów. Także zdenerwowanie może być jednym z czynników rozregulowujących organizm. Profilaktyka nade wszystko!
4.    Sprawdzaj zdrowie. Nawet na pozór niegroźnych wzdęć nie można lekceważyć. Jeśli występują nagminnie, zaś zapobieganie oraz babcine sposoby nie działają, zgłoś się do lekarza. Rozpoczęcie stosownej terapii pozwoli zapobiec tej dolegliwości.
5.    Imbir dobry na wszystko! Świeży imbir, szczypta włoskiego kopru, aromatyczna mięta pieprzowa oraz cząber poprawiają znacznie sposób proces trawienia oraz zmniejszają ilość gazów. Sok przygotowany ze świeżej kapusty natomiast usuwa resztki pokarmów jakie zalegają w jelitach. Dzięki stosowaniu przypraw i soku oczyścisz swój organizm.
6.    Domowe metody. Węgiel drzewny to sposób stosowany przez starsze pokolenia. Efektywnie eliminuje zbędne składniki z jelit oraz wpływa na pomniejszenie ilości gazów. Zaskakujące efekty zapewnia również w przypadku męczącej biegunki. Węgiel to idealne rozwiązanie na każdy problem układu pokarmowego!
7.    Flora bakteryjna to podstawa! Żywe kultury bakterii pomagają organizmowi. Kwaśne środowisko tworzone przez nie w układzie pokarmowym hamuje rozwijanie się różnych dolegliwości. Bakterie kwasu mlekowego odbudowują dobrą florę bakteryjną. Skorzystaj z preparatów zawierających dobre bakterie i przyjmij je zanim zjesz posiłek. Pamiętaj tylko, aby w tym czasie zrezygnować z węgla.
8.    Błonnik pomaga wchłaniać. Proces wchłaniania substancji odżywczych, jaki zachodzi w jelitach i żołądku to bardzo ważny czynnik. Pektyny, błonnik oraz gumy zwiększają stolec i wpływają na usuwanie niekorzystnych dla organizmu substancji. Błonnik podawany z bakteriami kwasu mlekowego ma korzystny wpływ na nasze ciało.

Nie spożywaj zbyt wiele napojów gazowanych, zaś gdy jesz kapustę albo fasolę, bądź gotów na małe niedogodności. Organizm, który jest zdrowy i dobrze odżywiony sam umie efektywnie uporać się ze wzdęciami oraz eliminuje je dość szybko. Jest parę sposobów na to, by uniknąć takiego nieprzyjemnego stanu. Pamiętaj o nich!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz